ویژگی های عطرهای زنانه

15 Best Smelling and Irresistible Perfumes for Women

وقتی موضوع عطر مطرح می‌‌شود ترجیحات شخصی افراد و سلایق آن‌ها نشان داده می‌‌شود. برخی افراد عطر و ادکلن‌های سنگین و گرم و برخی دیگر عطر و ادکلن‌های سرد و ملایم را دوست دارند. واقعیت این است که عطری که ما استفاده می‌‌کنیم نشان‌دهنده‌ی شخصیت و برخی خصوصیات ما می‌‌باشد. در این مطلب به بررسی ویژگی‌های ادکلن و عطر زنانه ، خرید عطر زنانه و معرفی چند عطر زنانه خوشبو می‌‌پردازیم. مطالب این مبحث شامل موارد ذیل می‌باشند:
• دسته‌‌‌بندی عطر و ادکلن زنانه
• چگونه می‌‌توان بهترین عطر زنانه را انتخاب کرد؟
• تفاوت عطرهای زنانه و مردانه
• چرا عطر زنانه و مردانه متفاوت است؟
• خانواده‌ی عطرهای زنانه و مردانه
• چگونه می‌‌توان گفت که عطر مناسب برای مردان یا زنان کدام است؟

سایت برند ژولی سام طراح تخصصی رایحه تقدیم میکند

Best and Popular Perfume for Women FI 600x360 1
ویژگی های عطرهای زنانه 7

دسته‌بندی عطر و ادکلن زنانه

انتخاب عطری که برای هر فرد مناسب باشد، به اندازه‌ای که فکر می‌‌کنید ساده نیست. در واقع، برای بسیاری از ما عطرها بخشی از هویت ما هستند که نمی‌توانند با چیز دیگری جایگزین شوند. پنج نوع اصلی از دسته‌بندی عطر زنانه و ادکلن زنانه در جهان وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارد. عطر مورد علاقه‌ی شما کدام است؟

1) عطرهای شرقی

این عطرها ترکیبی از مشک، کهربا، عود و دارچین هستند. این دسته عطرهای سنگین، قوی و غنی‌ای هستند که برای خانم‌هایی که می‌‌خواهند اسرارآمیز به نظر برسند، مناسب هستند.
این عطرها نماد قدرت، ظرافت و لوکس بودن هستند، بنابراین معمولاً برای شب استفاده می‌‌شوند و به طور روزانه در محل کار یا دانشگاه با لباس‌های مد روز به کار می‌‌روند.

2) عطر چوب

این عطرهای گرم و صمیمی قطعاً اولین انتخاب زنان جدی می‌‌باشند. آن‌ها ترکیبی از چوب صندل و ادویه‌جات هستند و این به آن‌ها گرما می‌‌دهد. به دلیل گرمای این عطرها معمولاً در زمستان استفاده می‌‌شوند.

3) عطرهای شیرین

این گروه، بویی شبیه بوی خوراکی‌های شیرین مانند میوه‌ها، کارامل یا آب نبات دارند. زنان جوان این دسته را به خاطر حس سرزندگی و شادی آن بیشتر دوست دارند. عطر زنانه این گروه برای فعالیت‌های روزانه مناسب بوده و می‌‌توانند در محل کار یا دانشگاه استفاده شوند.

4) عطر گل‌ها ‌و میوه‌ها

این عطر‌ها ‌شامل ترکیبی از گل‌ها و میوه‌های خاصی مانند زنبق، رز سرخ، بنفشه، یاس، نارنج، انبه و بقیه چیزها می‌‌باشند.

5) عطرهای سرد و تازه

این عطرها باعث می‌‌شود که شما بوی تمیزی را حس کنید، زیرا رایحه‌ی آن‌ها نزدیک به بوی صابون می‌‌باشد و معمولاً در تابستان استفاده می‌‌شوند.

چگونه می‌‌توان بهترین عطر زنانه را انتخاب کرد؟

برای انتخاب بهترین ادکلن زنانه و خرید ادکلن زنانه مناسب چند نکته را در نظر داشته باشید:

1) همیشه صبح‌ها ‌عطر جدید را بخرید یا امتحان کنید.

صبح بهترین زمان برای امتحان کردن یک عطر جدید و داشتن یک انتخاب مناسب است، زیرا حس بویایی در این زمان دقیق‌تر است.

2) از خودتان بپرسید که کدام عطر را بیش‌تر دوست دارید؟

عطری را انتخاب کنید که دوست دارید. همیشه عطر‌هایی که شما را جذب می‌‌کنند و شما را خوشحال می‌‌کند، انتخاب کنید، زیرا این عطرها برای شخصیت شما مناسب هستند. بعضی از زنان عطر گل‌ها ‌و میوه‌ها ‌را ترجیح می‌‌دهند، در حالی که برخی دیگر عطر‌های سنگین مانند مشک و کهربا را بر عطرهای پر طراوت مانند صابون و میوه‌ها ‌ترجیح می‌‌دهند.

عطرهای شرقی ترکیبی از مشک، کهربا، عود و دارچین هستند. این دسته عطرهای سنگین، قوی و غنی‌ای هستند که برای خانم‌هایی که می‌‌خواهند اسرار آمیز به نظر برسند، مناسب هستند.
این عطرها نماد قدرت، ظرافت و لوکس بودن هستند، بنابراین معمولا برای شب استفاده می‌‌شوند و به طور روزانه در محل کار یا دانشگاه با لباس‌های مد روز به کار می‌‌روند.

3) عطرهای زیادی را امتحان نکنید.

حس بویایی بسیار ظریف است. شما نمی توانید بیش از سه عطر را امتحان کنید، زیرا بدن نمی تواند همزمان عطرهای مختلف را پردازش و تحلیل کند. برای دوباره بو کردن عطرها، قهوه بو کنید، زیرا قهوه کمک می‌‌کند بوهای قبلی از بینی پاک شود و حس بویایی به حالت قبلی خود برگردد.

4) پوست خود را در نظر بگیرید.

عطرها با توجه به نوع پوست، رایحه متفاوتی دارند. شما باید عطر را روی پوست خود را امتحان کنید زیرا هر عطر با توجه به پوست هر شخص بویی متفاوت دارد. یک قطره‌ی کوچک بر روی مچ دست خود بریزید و آن را مالش ندهید، زیرا گرما ترکیبات و بوی آن را تغییر می‌‌دهد. بگذارید عطر روی پوست بماند تا جذب شود، سپس آن را ببویید و تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا آن برای شما مناسب است یا خیر.

5) مناسبت‌ها ‌و زمان را در نظر بگیرید.

زمان نقش مهمی در انتخاب عطر بازی می‌‌کند. عطرها از فصلی به فصل دیگر و از زمانی به زمان دیگر تفاوت دارند. در زمستان، کارشناسان توصیه می‌‌کنند که از عطرهای رایحه‌ی چوب گرم مخلوط با بوی ادویه‌جات شرقی استفاده شود و در تابستان بهتر است از عطرهای تازه‌ای استفاده شود که بوی گل و میوه را دارند.
عطرهایی که باید در طول روز استفاده شوند شامل ترکیبات سبک و پرطرفدار گل و مرکبات می‌‌باشند. مراسم‌های شبانه نیاز به عطرهای سنگین، هیجان‌انگیز و شرقی دارند، مانند کهربا و مشک.

تفاوت عطرهای زنانه و مردانه

عطرهای زنانه معمولاً درصد اسانس بیشتری دارند و بوی شدیدتری دارند. به همین علت زنانه‌ها ‌معمولاً ادوپرفیوم (EDP) و مردانه‌ها ‌معمولاً ادوتوالت(EDT) هستند. البته ادوتوالت زنانه نیز وجود دارد و از طرفی ادوپرفیوم مردانه هم وجود دارد ولی تعدادشان خیلی کم است مثل ادوپرفیوم زریوس قرمز ژیوانشی (رایحه شرقی).
رایحه‌ی عطرهای زنانه معمولاً از گل و میوه است. برای مردان به هیچ‌وجه از رایحه گل‌ها ‌استفاده نمی‌شود. از میوه‌ها ‌نیز فقط رایحه‌ی مرکبات برای آقایان پسندیده است.

چرا عطر مردان و زنان متفاوت است؟

در هند، زنان گل‌هایی مانند رز یا یاس روی لباس خود می‌‌زنند. این مثال ساده نشان می‌‌دهد که عطرهای گل‌ها ‌با زنان نسبت به مردان ارتباط نزدیک‌تری دارند. بنابراین این رایحه‌ای که از خانواده‌ی گل‌ها ‌باشد، برای زنان مناسب‌تر است.

خانواده عطرهای مردان و زنان

رایحه‌های پیشنهاد شده برای هر دو جنس در زیر ذکر شده‌اند.
عطر مردانه: رایحه‌های آروماتیک، مرکبات، شرقی، چوبی
عطر زنانه: رایحه‌های گل، مرکبات، شرقی و چایپر

رایحه‌ی گل‌ها:

نت گل‌های مختلف پایه و اساس تشکیل‌دهنده‌ی عطرهای این گروه هستند. رایحه‌ی گل‌ها به خاطر حس ملایم و طبیعی خود، طرفداران زیادی بین خانم‌ها دارند و تقریباً همه‌ی عطرهای این گروه زنانه و یا مردانه/زنانه هستند. گل بنفشه، گل زنبق و گل رز در عطرهای مردانه کاربرد زیادی دارند، ولی نت سایر گل‌ها در عطرهای زنانه استفاده می‌شوند و به ندرت در عطرهای مردانه دیده می‌شوند.
زیر گروه‌های زیر در این دسته قرار دارند:

گل‌دار آلدهید:
آلدهید ترکیبی آلی است با فرمول شیمیایی -CHO که اتانال و متانال از معروف‌ترین‌های این دسته هستند. آلدهیدها به خصوص آلدهیدهای چرب رایحه‌ی خوشایندی دارند و برای ساخت عطر، طعم دهنده‌های غذایی و… استفاده می‌شوند که گاهاً به صورت طبیعی از گیاهان و یا مصنوعی تولید می‌شوند. این گروه بویایی از ترکیب رایحه‌ی گل‌ها با آلدهید بدست می‌آید و اکثراً زنانه یا مردانه/زنانه هستند. خوشبوترین عطر زنانه و خوشبوترین ادکلن زنانه در این گروه قرار دارد.

گل‌دار ـ آبی:
رایحه‌ی آن شبیه به آب شور دریاها و گیاهان دریایی می‌باشد که پس از ترکیب با نت گل‌ها، این گروه بویایی تشکیل می‌شود. عطرهای این گروه اغلب زنانه هستند.

گل‌دار ـ میوه‌ای:
این گروه، یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین گروه‌های بویایی می‌باشد که از ترکیب رایحه‌ی میوه‌های شیرین و دل‌پذیر (از جمله گلابی، سیب، توت فرنگی، انار، انبه) با رایحه‌ی گل‌ها، عطرهای با طراوت و درخشانی را ایجاد می‌کنند. عطر‌های گروه گل‌دار میوه‌ای از اواسط ۱۹۹۰ به بازار معرفی شد و اغلب زنانه هستند.

گل‌دار ـ میوه‌ای ـ خوراکی:
منظور از گل‌دار میوه‌ای خوراکی، ترکیب شدن گل‌دار میوه‌ای با نت وانیل، شکلات، کارامل و… است؛ که عطرهای خیلی خوشمزه‌ی‌‌ آن حس خوراکی‌های شیرین مثل کیک، شکلات و آب نبات را به شما القاء می‌کنند. عطرهای این گروه نیز اغلب زنانه هستند.

 گل‌دار ـ سبز:
این گروه از ترکیب نت گیاهان سبز، چمن مانند و با طراوت با نت گل‌ها به دست می‌آید. عطرهای این گروه با طراوت، ترش و اغلب زنانه می‌‌باشند

چرا عطر مردان و زنان متفاوت است؟

در هند، زنان گل‌هایی مانند رز یا یاس روی لباس خود می‌‌زنند. این مثال ساده نشان می‌‌دهد که عطرهای گل‌ها ‌با زنان نسبت به مردان ارتباط نزدیک تری دارند. بنابراین این رایحه‌ای که از خانواده گل‌ها ‌باشد، برای زنان مناسب تر است.

رایحه‌ی چایپر یا چیپره:

چایپر در زبان فرانسوی به معنی قبرس است. قبرس آب و هوای شرجی و به اصطلاح مدیترانه‌ای دارد؛ به همین دلیل می‌توان آن را گروه بویایی قبرسی یا مدیترانه‌ای ترجمه کرد. این گروه بعد از تولید عطر کوتی چایپر در سال 1917 به این نام معروف شد. رایحه‌ی این عطرهای تند بر مبنای ترکیباتی از خزه‌ی بلوط، نعناع هندی و برگاموت است.
به زبان ساده این نوع عطرها، اغلب رایحه‌ای تلخ، پودری، تند، نسبتاً غلیظ، گرم و اشرافی دارند. برای خانم‌هایی که به رایحه‌های خنک و ملایم علاقه دارند مناسب نیستند.
این گروه دارای دو زیر مجموعه‌ی زیر است:

چایپر ـ گل:
این رایحه تلخ، تند، بسیار سنگین، غلیظ و گرم و خشک است. در این گروه بویایی، گل‌ها نقش پررنگی دارند و نت گل‌های مختلف مثل رز، یاسمن سفید و زنبق با نت‌های چایپر ترکیب می‌‌شوند. .عطر‌های این گروه اغلب زنانه هستند.

چایپر ـ میوه ای:
رایحه‌ی تلخ، تند و پودری، کمی شیرین با ته مایه‌ای میوه‌ای و ملایم و مدرن مخصوص به چایپر میوه‌ای می‌‌باشد. در این گروه از میوه‌های مختلفی استفاده می‌شود تا حس طبیعی و در عین حال مدیترانه‌ای عطرها را القا کند. استفاده از میوه‌های جنگلی مثل توت جنگلی و میوه‌هایی از قبیل هلو و زردآلو نیز در این گروه بسیار مرسوم است. عطر‌های این گروه اغلب زنانه هستند و رایحه‌ی گرم دارند.

ژولی سام طراحی های انحصاری زنانه خودشو تقدیم شما میکنه

عطر ادکلن لاو LOVE

ژولی لاو love
ژولی لاو love

عطر ادکان هات HOT

عطر و ادکلن هات
عطر و ادکلن هات

عطر و ادکلن رمانس ROMANCE

عطر ادکلن رمانس ROMANCE Perfume
عطر ادکلن رمانس ROMANCE Perfume

عطر و ادکلن ساینا SAYNA

عطر و ادکلن ژولی ساینا SAyna
عطر و ادکلن ژولی ساینا SAyna

joolleesam